Rezerwacja

Rezerwacja online
Od 70 /os

Newsletter

Zostaw nam swój email by otrzymywać najnowsze informacje oraz oferty specjalne.

Historia Pałacu Łochów


_____________________________________________________

 

Zapraszamy do odwiedzenia Pałacu Łochów.

Zespół pałacowo - parkowy to XIX wieczny obiekt, wykonany na zamówienie Józefa hrabiego Hornowskiego. Pierwotnie był to parterowy budynek z kolumnowym portykiem, którego budowę zakończono w 1830 roku. W trakcie późniejszej rozbudowy, realizowanej w latach 1852-1854 według projektu i pod nadzorem czołowego architekta epoki Bolesława Pawła Podczaszyńskiego, wykonano dwa piętrowe ryzality i frontowy portyk z żeliwnymi kolumnami. Wnętrza utrzymane były w typowym dla XIX wieku stylu neogotyckim.

pobierz historię w PDF

PAŁAC ŁOCHÓW należał kolejno do znamienitych polskich rodów arystokratycznych: Hornowskich, Downarowiczów, Zamoyskich i Kurnatowskich, a  jego rozwój był bezpośrednio związany z budową linii kolejowej Paryż-Petersburg.

Zdzisław hrabia Zamoyski, syn Andrzeja (1842-1925), był właścicielem, który intensywnie rozbudował folwark.
Od roku 1913 właścicielami majątku zostali Elżbieta hrabina Zamoyska - córka Zdzisława i jej mąż Eryk hrabia Kurnatowski. W dwudziestoleciu międzywojennym majątek został częściowo podzielony. Właściciele byli znawcami i hodowcami koni. Pozostali w pamięci, jako dobrzy gospodarze, organizatorzy wyścigów konnych i polowań w pobliskich lasach. Po roku 1945 majątek przejęło państwo. W pałacu zamieszkali robotnicy rolni, urządzono świetlicę i zlokalizowano pocztę. Budynek został zdewastowany, rozebrano część obiektów. Z dawnej świetności pozostały fragmenty ozdobnych parkietów, stiuki, część kominka oraz piec kaflowy z ozdobnym szczytem w Sali Muzycznej. Z losami Pałacu związany był nasz zasłużony wieszcz - Cyprian Kamil Norwid. Babka poety, Anna z Sobieskich Zdzieborska i Józefa Hornowska były siostrami. Norwid bywał częstym gościem u wujostwa, tutaj na łonie przyrody czerpał inspirację dla swojej twórczości.

Pałac Łochów został odbudowany i odrestaurowany przez firmę deweloperską Arche S.A. w latach 2004 - 2008. Firma istnieje od 1991roku. Arche buduje głównie mieszkania i hotele w Warszawie (osiedle Woronicza Park) i Łodzi (lofty w budynkach po Łódzkiej Wytwórni Papierosów). Sukcesy odniesione na rynku nieruchomości umożliwiły spełnianie marzeń, takich jak przywracanie świetności obiektom zabytkowym.

"Pałac Łochów" położony jest zaledwie godzinę jazdy od Warszawy, w sercu Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, nad rzeką Liwiec.

W swojej ofercie posiadamy szereg usług oraz atrakcji skierowanych do klienta konferencyjnego. Przygotowani jesteśmy do kompleksowej organizacji konferencji, szkoleń i imprez integracyjnych. Dysponujemy 7 profesjonalnie wyposażonymi salami konferencyjnymi oraz bazą noclegową dla 200 gości w pokojach hotelowych i apartamentach w Pałacu, Oficynie i Wozowni. Każdy z budynków wyróżnia się niepowtarzalnym stylem. Pałac obfituje w bogactwo marmurów, parkietów i kunsztownych sztukaterii. W Oficynie przyciągają oko ciekawe rozwiązania architektoniczne - połączenie starych, oryginalnych murów i fragmentów kominów z nowoczesnym, efektownym wyposażeniem wnętrz. Wozownia natomiast została zaadoptowana na wysokiej klasy hotel, a wystrojem nawiązuje do stylu ziemiańskiego, tradycji i kultury ludowej. Kuchnia Pałacowa natomiast spełnia funkcję Sali restauracyjnej. Tak jak dawniej, odbywają się tutaj bale, przyjęcia i uczty. Kuchnia czerpie z najlepszych w Polsce tradycji kulinarnych, obfituje w wyborne wiktuały kuchni staropolskiej, myśliwskiej i współczesnej.

Dostęp do rzeki Liwiec i rozległość terenu (13 hektarów) daje wiele możliwości na ciekawe formy aktywnego wypoczynku czy imprez integracyjnych. Dzięki takim walorom możemy naszym gościom zaproponować to, czego nie znajdą w dużych aglomeracjach miejskich. Bliskość rzeki zachęca do spływów kajakowych i przepraw survivalowych. Na łąkach organizujemy turnieje rycerskie, loty balonem, biesiady staropolskie oraz pikniki nawet do 5000 osób a w Kamiennej Grocie kameralne ogniska i grille. Amatorom tenisa oddajemy do dyspozycji dwa korty tenisowe a spragnionym relaksu dla ciała - Spa & Wellness.

Naszą ofertę kierujemy również do gości indywidualnych. Organizujemy niezapomniane bale Sylwestrowe, wesela, rocznice ślubów, wieczory panieńskie i kawalerskie, pobyty weekendowe i świąteczne a także obchody Nocy Świętojańskiej. Jako jeden z nielicznych obiektów w Polsce realizujemy ceremonie ślubne, w naszym parku pałacowym znajduje się zabytkowy, drewniany kościół.

Specjalnie dla naszych gości organizujemy warsztaty rękodzieła artystycznego (posiadamy własną pracownię ceramiczną), plenery i wystawy malarskie połączone z aukcjami, z których dochód przeznaczamy na budowę jedynego w Polsce Muzeum Gwizdka w Gwizdałach (gmina Łochów).

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij